logo

قالب استارت آی تی

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
hello@youremail.com
+1234567890

کشش میلگرد سرد و فرآیند انجام آن

کشش میلگرد سرد و فرآیند انجام آن

کشش میلگرد چیست و فرآیند آن چگونه است

در فرایند کشش سرد میلگرد در اولین مرحله، میلگردها را به سالن اسید کاری برده و در حوض گرم اسید سولفوریک 98% در حال جوش قرار میدهند. شستن میلگردها با اسید باعث واکنش آهن با اسید سولفوریک شده و سبب می شود تا گاز هیدروژن آزاد شود. این فرآیند در نهایت باعث جدا شدن پوسته اکسید از سطح میلگرد شده که اصطلاحا به آن “اکسید ریزی” می گویند. اگر اکسید بر روی سطح میلگرد باقی بماند، به دلیل سختی زیاد ذرات اکسید و خاصیت سایندگی، باعث خط و خطوط و خلل و فرج روی سطح میلگرد میشود و در نهایت خرابی قالب کشش را به همراه دارد.

اسید شویی قبل از کشش

پس از اسید شویی، عملیات شیمیایی روی میلگردها انجام می شود. محلول های شیمیایی از زنگ زدن و خوردگی بر سطح میلگرد جلوگیری می کنند.. سپس میلگردها را خشک کرده و برای سر تراشی آماده می کنند. در مرحله سر تراشی، نوک میله ها را به طور معمول به اندازه 10 الی 12 سانتیمتر از نوک میله تراش می دهند. این کار به این دلیل صورت میگرد تا نوک میله به راحتی از قالب کشش تقلیل قطر عبور کند.

تبدیل به میلگرد ترانسمیسیون

کشش میلگرد

برای شکل دهی میلگرد، میلگردهای با قطر بالاتر را به یک میلگرد با قطر کوچکتر تبدیل می کنند. بعد از سر تراشی میلگردها آماده کشش هستند و نوک میلگرد را که از قبل تراشیده بودیم به راحتی از داخل قالب کشش عبور می دهند. گیره کشش که بوسیله یک گیربکس قوی و دنده زنجیر ساپورت میشود، نوک سرتراشی شده را گرفته و با نیروی زیاد میلگرد با قطر بالا را مجبور می کند تا از داخل سوراخ قالب عبور کند. به عنوان مثال میلگرد نوردی با قطر 15 میلی متر را با تلورانس 0.01  به میلگرد 11.75 تبدیل میکند. به این ترتیب میلگرد مورد نظر کشیده می شود.

گروه صنعتی آتروپات، تولید کننده میلگرد ترانس

گروه صنعتی آتروپات با دو دهه سابقه تولید میلگرد کشش شده در ایران و به عنوان یک شرکت خدماتی، آماده ارائه خدمات و فروش انواع مقاطع فولادی ترانس می باشد. برای تماس با گروه صنعتی آتروپات و استعلام قیمت ها از وب سایت آتروپات  به آدرس https://www.atropatgroup.com  دیدن فرمایید.

محمد رضا ترابی
بدون نظر

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت

مشاوره رایگان از طریق واتساپ