logo

قالب استارت آی تی

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
hello@youremail.com
+1234567890

طراحی فاکتور در سپیدار و سایر امکانات کاربردی نرم افزار سپیدار

طراحی فاکتور در سپیدار

طراحی فاکتور در سپیدار و سایر امکانات کاربردی نرم افزار سپیدار

در قسمت فروش هر مجموعه ای برای اعلام قیمت نهایی به مشتری، فاکتور فروش آن محصول ارائه می شود. اگر نرم افزار سپییدار را برای کسب و کار خود انتخاب کرده اید می توانید از طریق درخواست دموی نرم افزار و یا با مشاوره با کارشناسان شرکت پدسا اقدام به آموزش طراحی فاکتور در سپیدار همکاران سیستم نمایید. در واقع در سیستم فروش؛ در مقابل قاکتوری که به مشتری داده می شود از او درخواست پول می کنند.

فاکتورها در واحد حسابداری شرکتها نقش اساسی دارند و از جمع چندین فاکتور و اسناد پرداختی، می توانید به مشتری صورتحساب اراائه کنید. در مقوله فاکتور با دو مفهوم فاکتور رسمی و فاکتور غیر رسمی سر و کار داریم که در ادامه به تعریف هریک می پردازیم:

فاکتور رسمی

فاکتور رسمی، فاکتوری است که مطابق با قوانین وزارت امور اقتصاد و دارایی تنظیم شده و به تایید دارایی می رسد.

فاکتور غیر رسمی 

 این دسته از فاکتورها برای اطلاع مشتریان بوده و مورد تایید دارایی نیست.

فاکتور رسمی؛ ویژگی های خاص خود را دارد و هر فروشنده اعم از حقیقی و حقوقی می بایست فاکتور رسمی خود را به دارایی ارائه نماید. با وجود نرم افزار حسابداری مناسب می شود به صورت خودکار اقدام به صدور فاکتورهای رسمی کرد.

فروش و نگهداری از حسابهای مشتریان، یکی از بخش های مهم شرکت های بازرگانی محسوب می شود. برای دستیابی به این موضوع از پیش فاکتور، فاکتور، اعلامیه قیمت، فاکتور برگشتی، تخفیف، پورسانت به فروشنده ها و صورتحساب بدهی مشتریان و در نهایت گزارشات مختلف در خصوص فروش و سود و زیان استفاده می شود.

 لذا در صورت داشتن هرگونه سوال در خصوص فاکتور رسمی و سایر فاکتورها، بهتر است با کارشناسان مجرب ما در پدسا مشورت نموده و راهنمایی های لازم در این زمینه را دریافت نمایید.

 

طراحی فاکتور

فاکتور

طراحی فاکتور فروش در نرم افزار سپیدار همکاران سیستم

 

فاکتور فروش چیست؟ یک سند تجاری است که توسط فروشنده، برای خرید صورت گرفته با مقادیر و قیمت های توافق شده برای محصول یا خدمات برای خریدار صادر می شود. در شرکت های تجاری فاکتور فروش از روی پیش فاکتور صادر می شود و یا به صورت جداگانه. طراحی فاکتور در سیستم های حسابداری بسیار اهمیت دارد و دارایی فرمت خاصی برای ارائه فاکتور به مشتریان را به شرکتهای تجاری اعلام میکند. این فاکتورها که به منزله خرید و فروش میان مجموعه هاست می بایست دارای مشخصات فروشنده و خریدار، تاریخ، شماره سریال،مشخصات کالا، قیمت و مهر و امضا باشد.

در طراحی فاکتور در سپیدار ، به دلیل اهمیت داشتن تاییدیه سازمان امور مالیاتی، امکان صدور فاکتور رسمی مورد تایید وزارت اقتصاد و امور دارایی برای کاربران فراهم آمده است.

الگوی فاکتور متناسب با مشاغل خود را انتخاب کنید

صنایع مختلف خدمات متفاوتی ارائه می دهند و سیستم صورتحساب شما باید مواردی را برای تعیین هزینه ها، خدمات در نظر بگیرد و توضیحات روشنی در مورد شرایط پرداخت برای مدت زمان مشارکت شما ارائه دهد. فاکتورهای شما باید برند شما را منعکس کنند و همچنین موارد خاصی را که مربوط به صنعت شما هستند را نشان دهند.

آیا شما صاحب یک کار ساخت و ساز هستید؟ خدمات بهبود منزل مانند لوله کشی را ارائه می دهید؟ یا به عنوان یک نویسنده مستقل یا طراح گرافیک فعالیت می کنید؟ در هر حال مهم است که سیستم صورتحساب شما نه تنها از نگاه و احساس حرفه ای برخوردار باشد، بلکه سهولت درک و پرداخت به مشتریان را نیز دارا باشد.

 

سپیدار سیستم

مشخصات فاکتور حسابداری

 

 

یک سند فاکتور شامل جزئیات زیر است: 

کلمه “فاکتور”
یک شماره فاکتور منحصر به فرد هم برای مرجع فروشنده و هم برای مرجع خریدار
نام و مشخصات تماس خریدار
نام و مشخصات تماس فروشنده
تاریخ ارسال / تحویل محصول یا تاریخ ارائه خدمات
تاریخ ارسال فاکتور
شرایط پرداخت (جزئیات روش پرداخت، هنگام دریافت وجه، جزئیات مربوط به هزینه های دیرهنگام پرداخت، تخفیف های پرداخت زود هنگام و غیره)
توضیحی از محصول / خدمات
قیمت واحد تولیدی محصولات (در صورت وجود)
کل مبلغ قابل پرداخت

 

از آنجایی که فاکتور فروش بسیار حائز اهمیت است مشخصات فیزیکی فرم فاکتور فروش نیز بسیار مهم بوده و معمولا در فاکتورهای دستی  از کاغذهای تحریر 60 گرمی برای ثبت و تهیه فاکتورها استفاده می کنند و کاغذهایی که از طریق دستگاه چاپ می شوند از کاغذهای تحریر اندونزی 80 گرمی هستند.  به منظور دریافت مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در خصوص چگونگی تهیه نرم افزار سپیدار سیستم به سایت پدسا مراجعه نمایید.

شرکت پدسا
2 نظرات
 • کتایون
  پاسخ
  Posted at 9:33 ق.ظ, خرداد 5, 1400

  سلام، برای تغییر توضیحات فاکتور که زده شده نقدی تغییر بدیم و مدت دار کنیم فاکتور کجا باید بریم در سپیدار؟

  • رضا تهرانی
   پاسخ
   Posted at 2:21 ب.ظ, خرداد 19, 1400

   سلام
   اگر سند نخورده باشد و یا به سندی متصل نشده باشد ، در مرور فاکتورهای فروش ، فاکتور را باز کرده و تغییر را اعمال نمایید .
   اگر سند خورده لازم است ابتدا سند حذف شود و سپس ادیت نمایید

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت

مشاوره رایگان از طریق واتساپ